BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 13463059
nr 1346 3059
Kandelabrar
Ett par, brons med bergkristallprismor, Louis XVI-stil, proveniens enligt uppgift: Lauren Bacall, Casa Cassablanca. Senare bladguldsförgyllning. Höjd: 53cm
måndag 7 september 2020
kl 18:59:25